Jak przyspieszyć porost włosów?

Kobiety często mają problemy z zapuszczeniem wystarczająco długich włosów, zwłaszcza jeśli mają szybkie tempo wzrostu włosów. Chociaż ostateczna długość włosów jest uwarunkowana genetycznie, istnieje kilka czynników, które mogą wpłynąć na to, jak długo trwa wzrost każdego pojedynczego pasma włosów, aż osiągnie swoją maksymalną długość. Jednym z tych czynników jest jakość Twojej diety. Może trudno w to uwierzyć, ale istnieją pewne witaminy i minerały, które pomagają organizmowi produkować nowe komórki i tkanki, co obejmuje również włosy.

 

Jedno z badań wykazało, że ludzie, którzy jedzą co najmniej jedną porcję owoców lub warzyw dziennie, mieli większe szanse na dłuższe włosy niż ci, którzy ich unikają. Niektóre z przeciwutleniaczy obecnych w owocach i warzywach działają jak środki przeciwzapalne, które zapobiegają łamaniu się pasm włosów. Niektóre inne witaminy, takie jak witamina B6 i cynk, są również niezbędne dla zdrowia skóry i skóry głowy, co z kolei poprawia strukturę i wygląd włosów.

 

Niektóre badania pokazują również, że picie zielonej herbaty poprawia krążenie krwi w skórze głowy, dzięki czemu składniki odżywcze szybciej docierają do mieszków włosowych. Rezultat: zdrowsze włosy, które rosną szybciej. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://upwoman.pl/ .