Czy opłaca się inwestować w stary samochód?

Znasz to uczucie, kiedy jedziesz za nowiutkim luksusowym samochodem na autostradzie? To tak, jakby wszystko na świecie było w porządku. Widzisz ten duży, błyszczący grill i natychmiast przepełnia Cię poczucie dumy. Czujesz, że jedziesz w dobrym stylu – i tak jest. Jednak prawdziwe pytanie brzmi: czy powinieneś kupić zupełnie nowy samochód, czy stary?

Wiele osób twierdzi, że lepiej jest jeździć nowszym samochodem, ponieważ jest on trwalszy i ma mniej problemów. Twój pierwszy instynkt może być, aby im uwierzyć, ale rozważ to: samochód będzie prowadzony przez lata i lata. Pytanie nie brzmi, czy trwa dłużej, ale czy warto mieć te wszystkie nowe funkcje teraz, jeśli koszt zakupu tego samochodu oznacza, że nie można sobie pozwolić na coś innego później.

Lata temu poszedłem na randkę z facetem, który prowadził starożytny VW Bug. To było tak poobijany i pobity, że nie mogłem sobie wyobrazić, dlaczego nie po prostu dostać coś nowszego i ładniejsze. Wzięliśmy go na przejażdżkę, a on opowiedział mi kilka historii o tym, jak jego dziadek dał mu Buga, kiedy dostał swoje prawo jazdy, kiedy miał 16 lat lub więcej. Dowiedz się więcej na: beautyride.pl