Czy warto mieć biokominek?

Biokominki to stosunkowo nowy trend na polskim rynku. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? 

 

Biokominek – dekoracja i źródło ciepła

 

Największą zaletą biokominków jest ich niebanalny wygląd. Są minimalistyczne, eleganckie i estetyczne, dzięki czemu pasują niemal do każdego wnętrza. 

 

Biokominki ceni się za bezpieczeństwo. Kominki nie potrzebują drewna. Są zasilane bioetanolem, czyli specjalnym paliwem na bazie alkoholu. Paliwo spala się praktycznie całkowicie podczas pracy kominka, nie wydzielając przy tym żadnych toksycznych gazów, dymu czy zapachu. Biopaliwo jest w pełni ekologiczne i bezpieczne.

 

Ciepło z biokominka nie ucieka przez komin – zostaje w pomieszczeniu, przyjemnie ogrzewając każdy jego kąt. 

 

Wśród innych zalet biokominków wymienimy:

  • brak konieczności podłączenia do instalacji kominowej,
  • niewielkie rozmiary,
  • prosty montaż,
  • poprawę wilgotności powietrza w domu (dzięki parze wodnej, która jest produktem spalania biopaliwa),
  • możliwość umieszczenia w kominku naczynia z olejkiem eterycznym.

 

Jakie są wady biokominków?

 

Biokominki nie mają wystarczającej mocy grzewczej, by zapewnić ciepło w całym domu. Nie mogą zatem pełnić funkcji samodzielnego źródła ogrzewania. Wśród minusów wymienia się również wysoką cenę i niską wydajność biopaliwa.

 

Czy mimo wad biokominek to dobre rozwiązanie do domu? Bez wątpienia! To ekologiczna, całkowicie bezpieczna opcja! Sam kominek może pełnić funkcję ciekawej ozdoby w pomieszczeniu. Natomiast ciepło, które wytwarza, przyjemne ogrzeje wnętrze i stworzy w nim niepowtarzalny klimat.

 

Starannie wykonane biokominki znajdziesz na stronie https://ekokominki.com/. Propozycją firmy EkoKominki są produkty stworzone przez doświadczonych, wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Wybierz ten model, który podoba Ci się najbardziej i ciesz się przyjemnym ciepłem w swoich czterech kątach.