Jak zadbać o dłonie latem?

Letnie miesiące mogą być trudne dla Twoich dłoni. Upał i wilgoć sprawiają, że stale grozi Ci wysuszenie skóry. Oczywiście, zawsze możesz użyć balsamu do rąk, ale to nie zawsze wystarczy, aby uchronić dłonie przed wysuszeniem przez słońce. Aby uzyskać kilka wskazówek, jak dbać o dłonie latem, czytaj dalej! Na stronie fashionloop.pl znajdziesz więcej podobnych porad! 

Oto kilka wskazówek, jak chronić dłonie latem

Stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym o SPF 30 lub wyższym na odsłonięte partie skóry, takie jak grzbiety dłoni i twarz. Staraj się nakładać krem z filtrem kilka godzin przed wyjściem na zewnątrz, aby zdążył się wchłonąć w skórę przed wystawieniem jej na działanie promieni UV.

Jeśli to możliwe, noś długie rękawy lub wybieraj odzież ze wbudowaną ochroną przeciwsłoneczną, np. dżinsy ze wbudowanym filtrem SPF (szukaj oznaczenia „UPF 50”). W przypadku noszenia ubrań w jaśniejszych kolorach, takich jak białe lub khaki spodnie czy spódnice, należy upewnić się, że mają one podszewkę lub założyć pod nie podkoszulek, aby zapewnić dodatkową ochronę przed promieniami UV.

Przede wszystkim należy pamiętać, że przed nałożeniem na dłonie jakiegokolwiek balsamu lub kremu trzeba zrobić kilka rzeczy. Pierwszym krokiem jest umycie ich ciepłą wodą z mydłem. Pomoże to usunąć z rąk wszelkie zanieczyszczenia i oleje, dzięki czemu będą czyste przed nałożeniem jakiegokolwiek produktu. Należy również upewnić się, że podczas osuszania rąk używamy czystych ręczników oraz że nie są one zbyt gorące, ponieważ mogą one również wysuszyć skórę.

Gdy już to zrobisz, czas nałożyć na dłonie balsam lub krem. Jeśli masz wrażliwą skórę, spróbuj użyć czegoś takiego jak balsam do rąk i ciała Aveeno, który zawiera płatki owsiane i żel z aloesu, które łagodzą podrażnienia, a jednocześnie nawilżają skórę!