Jak zaplanować wakacje?

Nareszcie nadeszło moje upragnione lato. Wciąż chodzę do swojej pracy, jednakże zaczęłam już rozmyślać o przyszłych wakacjach. Urlop zaplanowałam na początek przyszłego miesiąca, więc już za kilka chwil będę w stanie wreszcie odpocząć. Swoje wakacje zaplanowałam tak, że mam pewność, iż będą one niesamowitą przygodą!

Początkowo z przyjaciółmi chcieliśmy wyjechać za granicę. Każdego roku stawiamy na Bułgarię, a ona wcale mi nie powszednieje, jednak tym razem woleliśmy zaznać czegoś zupełnie nowego. A jeśli odwiedzilibyśmy polskie morze? W końcu Bałtyk także jest całkiem ciekawym miejscem, a odpoczynek nad nim nie musi oznaczać zawsze wylegiwania się na piasku. Przy tym obecnie nie chcę akurat oddalać się od swojego kraju, ponieważ martwi mnie to, co wyprawia się na świecie. Chcę przeczekać ten ciężki etap w swoim bezpiecznym kraju.

Urlop spędzam więc gdzieś nad Morzem Bałtyckim. Nie planuję jednak przebywać w luksusowym, hotelowym pokoju, bo postanowiliśmy zarezerwować sobie wolny plac na polu campingowym. Wyjeżdżamy z własnymi namiotami i karimatami, zakładamy obóz, a później robimy sobie prowizoryczną szkółkę przetrwania. Chcemy wziąć minimalną ilość gotówki i postarać się przeżyć wspaniałe wakacje niewielkim nakładem. Będziemy pływać, opalać się, maszerować oraz odwiedzać co bardziej interesujące okolice, a za to prawie nic nie będziemy musieli płacić.

Jestem tak rozentuzjazmowana tym planem, że od niedawna skreślam dni do wyczekiwanego urlopu. Jedziemy pociągiem, tak więc sama podróż może być dość przyjemna, ponieważ ostatnio jechałam tak kilkanaście miesięcy temu. A najważniejsze jest to, że nareszcie będę mogła spędzić więcej wolnych dni ze swoimi przyjaciółmi. Uwielbiam ich, tak więc moje wakacje z pewnością będą udane!