Jakie wyposażenie trzeba nabyć, wraz z zakupem chomika?

Zanim dostaniesz swojego chomika, musisz upewnić się, że masz wszystko, czego potrzebujesz. Będziesz chciał się upewnić, że masz klatkę i ściółkę, a także jedzenie, wodę, zabawki i smakołyki.

Klatka

Ważne jest, aby kupić odpowiedniej wielkości klatkę dla swojego chomika. Dobrą zasadą jest kupienie takiej, która jest co najmniej 10 razy większa od Twojego zwierzęcia. Na przykład, jeśli masz chomika karłowatego (najmniejszy typ), to powinieneś kupić klatkę, która ma co najmniej 100 cali kwadratowych (10 stóp kwadratowych). Jeśli szukasz czegoś większego i bardziej kolorowego, sprawdź nasz wybór klatek 

Ściółka

Chomiki lubią zagrzebywać się w miękkich materiałach ściółkowych. Trociny dla chomika są łatwe do czyszczenia po tym, jak Twoje zwierzę użyje ich jako kuwety. Jeśli nie chcesz używać tego typu ściółki, spróbuj zamiast tego użyć rozdrobnionego papieru, takiego jak gazety lub brązowe torby papierowe!

Pokarm

Chomiki jedzą nasiona i orzechy jako główne źródło pożywienia, a także niektóre owoce i warzywa dodawane każdego dnia. Upewnij się, że niezależnie od wybranej marki pokarmu, zawiera on dużo białka, jak również witaminy, minerały i inne składniki odżywcze. Najlepszą karmą jest ta, która jest specjalnie wyprodukowana dla chomików, ale jeśli nie możesz znaleźć żadnej w swojej okolicy, spróbuj zmieszać kilka różnych marek razem, aż znajdziesz taką, która działa dobrze!

Naczynie na pokarm

Naczynie na pokarm służy Twojemu chomikowi do przechowywania pokarmu i wody. Możesz kupić plastikowe lub metalowe naczynie w większości sklepów zoologicznych. Jednakże, jeśli chcesz coś bardziej stylowego, istnieje wiele opcji opartych na drewnie, jak również dostępne.