3 najczęstsze awarie okien

Nawet najlepsze okna pochodzące od cenionego producenta ulegają usterkom. Powodem problemów może być nieumiejętne użytkowanie lub nadmierna eksploatacja okien. Jakie awarie okien zdarzają się najczęściej? I jak się z nimi uporać?

 

Okno otwiera się i uchyla jednocześnie

 

Awaria jednoczesnego otwierania i uchylania się okna zwykle spowodowana jest zbyt gwałtownym obchodzeniem się z klamką. Górna rozwórka nie chwyta zaczepu, a przez to cały ciężar okna osiada na dolnym zawiasie. Aby naprawić usterkę, trzeba odpowiednio wyregulować zawiasy lub wymienić rozwórkę. 

 

Niedziałająca klamka

 

Awarii może ulec klamka. Najczęstszym problemem jest niedomykanie się klamki do końca. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być: awaria blokady obrotu klamki, mechaniczne uszkodzenie zasuwnicy lub brak regulacji okien. Czasem wystarczy docisnąć okno w okolicy górnego zawiasu, żeby pozbyć się problemu. Często jednak niezbędna jest wymiana zasuwnicy. 

 

Okno strzela przy zamykaniu. Naprawa okien Poznań

 

Czasem podczas zamykania okna można usłyszeć charakterystyczny dźwięk strzelania, któremu towarzyszy opór w górnym narożniku ramy. W takiej sytuacji należy wyregulować śrubę w tulejce, znajdującą się ponad górną listwą okna. 

 

Aby mieć pewność, że usterka zostanie usunięta profesjonalnie i skutecznie, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Kompleksowa naprawa okien to propozycja firmy ERKA Systemy. Ekipa, wykorzystując swoją potężną wiedzę, jest w stanie uporać się nawet z najbardziej nietypowymi i skomplikowanymi awariami.