Skąd czerpać inspiracje będąc copywriterem?

Wszyscy wiemy, jak to jest być copywriterem. Słowa nie przychodzą i nie możemy wymyślić nic ciekawego do powiedzenia o marce czy produkcie. Utknęliśmy w twórczej koleinie i mamy wrażenie, że nie ma już nic nowego do zaprezentowania. Zdarza się to każdemu od czasu do czasu, nawet najbardziej doświadczonym pisarzom, ale zawsze jest coś, co może pomóc nam ponownie się zainspirować.

 

Następnym razem, gdy stoisz w obliczu bloku pisarza, spójrz na te pomysły, gdzie można znaleźć inspirację dla następnego projektu.

 

-Eksperymentuj z różnymi stylami

 

Być może już próbowałeś swoich sił w poezji lub tekstach piosenek, ale czy kiedykolwiek myślałeś o zrobieniu haiku? Albo napisać scenariusz do filmu reklamowego? Możesz spróbować różnych stylów i nadal używać tego samego podstawowego pomysłu, który miałeś wcześniej. Będzie to zupełnie inne, ale może też wnieść trochę świeżości do Twojej pracy.

 

-Przeglądaj cytaty, które cię inspirują

 

Jednym z najprostszych sposobów, aby uzyskać inspirację jest czytanie tego, co inni napisali wcześniej. Istnieje mnóstwo cytatów, z których wszyscy moglibyśmy skorzystać, jeśli chodzi o życie, miłość i kreatywność. Rozważ użycie ich jako części swojego następnego projektu. Dadzą ci więcej pomysłów i pomogą ci wrócić na dobre tory.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://writtedly.pl/ .