Co to za numer?

Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie posiadamy numerów do wszyściutkich ludzi, którzy przebywają w naszej dzielnicy. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej komórki widnieje nieznana mieszanka cyfr. Najczęściej w tego typu momentach po prostu odrzucamy połączenie, bo nie lubimy kontaktować się z nieznajomymi osobami. Mimo wszystko jeśli obcy nam numer zadzwoni po raz kolejny, zechcemy dowiedzieć się, jaka osoba jest jego właścicielem. A jak to odkryjemy?

Nie musimy od razu biec na komisariat, skoro przecież nie każde dziwne połączenia tworzone są przez oszustów. Czasem nieznany numer telefonu może przynależeć do członka naszej paczki przyjaciół, jaki jedynie kupił nowy aparat telefoniczny albo zmienił swojego operatora. A jeżeli mamy dojście do Internetu, sami sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać nieznany numer do sprawdzonej strony szukającej albo od początku zrobić użytek z witryny, która zajmuje się testowaniem oraz sprawdzaniem rozmaitych numerów. Ona tylko powie nam samym, co to za numer oraz do jakiej osoby on raczej należy. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcemy odebrać tajemniczy telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać także i takie dziwne połączenia. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy niechcący zablokować telefon kolegi, jaki chce naszej pomocy.