Czy odpowiednie ubranie ma znaczenie podczas polowania?

Kiedy jesteś w terenie, polowanie może być bardzo nieprzewidywalnym zajęciem. Pogoda może się gwałtownie zmienić i nie zawsze będziesz wiedział, kiedy to nastąpi. Możesz również napotkać inne zmiany w środowisku, takie jak gęste zarośla lub gęsta mgła, które są dobrymi powodami, dla których musisz nosić odpowiednią odzież podczas polowania.

Właściwe ubranie może pomóc utrzymać ciepło i suchość w zimnej pogodzie, ale także chroni Cię przed zadrapaniami i skaleczeniami, a także ukąszeniami owadów i użądleniami.

Jakie ubrania mogą się przydać podczas polowania?

Ubrania, które nosisz podczas polowania, mogą stanowić dużą różnicę w poziomie komfortu, więc ważne jest, aby wybrać mądrze. Oto kilka wskazówek, co nosić, gdy jesteś na polowaniu:

Noś warstwy

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do zimna lub ciepła, noszenie warstw pomoże Ci zachować komfort. Nałóż warstwy odzieży, abyś mógł usunąć warstwę, jeśli zrobi Ci się zbyt gorąco lub dodać jedną, jeśli zrobi Ci się zimno. Najlepszą rzeczą w noszeniu warstw jest to, że jeśli jedna warstwa zamoknie od deszczu lub potu, nie przesiąknie przez wszystkie inne warstwy i nie sprawi, że będą również mokre.

Noś wygodne buty

Podczas polowania będziesz chodzić na długich dystansach po trudnym terenie, więc upewnij się, że Twoje buty są wygodne i wystarczająco wytrzymałe. Będziesz chciał buty, które oferują wsparcie kostek i ochronę przed ostrymi przedmiotami, takimi jak skały i korzenie drzew. Takie dobre buty dla leśników, myśliwych, a także miłośników górskich wypraw powinny być w stanie pokonać każdy rodzaj terenu bez powodowania dyskomfortu lub obrażeń stóp lub kostek.

W miarę możliwości noś odzież w kamuflażu

Odzież maskująca ma pomóc myśliwym wtopić się w otoczenie, gdy ukrywają się przed zwierzętami lub czekają, aż przejdą obok nich, by mogli oddać strzał.