Garnitur męski

Garnitur męski czarny, to niezwykle tradycyjny oraz estetyczny ubiór męski. Jeśli jest doskonale dostosowany, choćby daleka od ideału figura winna prezentować się w nim doskonale. Jak wybrać garnitur do budowy ciała? Mężczyźni o krępej budowie ciała powinni unikać bardzo taliowanych, krępujących ruchy garniturów. Dobrym typem będzie garnitur regular fit. Co jest istotne przy doborze garnituru?

Dzianiny, wzory oraz odcienie – wybieramy garnitur męski czarny do figury masywnej

Pionowe linie oraz intensywniejsze odcienie takie jak granat oraz grafit będą najdoskonalszym przyjacielem mężczyzny o masywnej sylwetce, natomiast linie poziome jego przeciwnikiem. Jednokolorowe garnitury gładkie jak również te w delikatny prążek wizualnie wyszczuplą Twoją sylwetkę, unikaj jednak kombinacji, jakie tworzą linie poziome (np. granatowa marynarka oraz jasne piaskowe spodnie będą kiepskim pomysłem). Dobieraj dzianinę o niższej czy średniej masie – grubsze dzianiny dodają kilogramów. Jeżeli idzie o odcień, to ciemne kolory granatu, grafit będą niezwykle dobre do figury masywnej – uczynią Cię szczuplejszym.

Jak wybrać garnitur we współzależności od okoliczności?

Zastanawiasz się jak doskonale wybrać garnitur do okoliczności? Granat oraz popiel są niezwykle powszechnymi odcieniami garnituru męskiego oraz są polecane w stylu oficjalnym. Garnitur w tychże odcieniach sprawdzi się kiedy w Twoim miejscu pracy obowiązuje rygorystyczny business dress code, podczas rozmowy kwalifikacyjnej, wesel, komunii, chrzcin itp. Odcień czarny garnituru nadaje się jednak na imprezy oraz gale wieczorowe (studniówka, bal karnawałowy itp.) i na uroczystości pogrzebowe.