Jak dobierać kurtki damskie do swojej figury?

Kurtki damskie – idealne dopasowanie do sylwetki

Kurtki damskie są jednym z najważniejszych elementów damskiej garderoby. Oprócz oczywistej funkcji, jaką jest ochrona przed zimnem, pełnią one również rolę modowego dodatku, który ma za zadanie podkreślać atuty figury. Choć kurtka nie jest elementem, który bezpośrednio wpływa na naszą sylwetkę jak sukienka czy spodnie, to właściwie dobrana może znacznie poprawić nasz wygląd.

Wielu osobom wydaje się, że kurtka nie musi być dobrana do figury, ponieważ jest to element ubioru, który zasłania resztę stylizacji. Nic bardziej mylnego. To właśnie kurtki damskie często bywają elementem, który rzuca się w oczy na pierwszym planie. Jeżeli zatem zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie, powinniśmy zadbać, aby była ona dobrze dostosowana do naszej figury.

Jakie kurtki damskie wybrać dla poszczególnych typów sylwetek?

Producenci odzieży oferują dziś wiele fasonów kurtek damskich, które można dopasować do różnych typów sylwetek. W podjęciu decyzji wyboru kurtki damskiej na pewno pomogą zasady, które każdej z nas powinny być znane.

Dla kobiet o sylwetce gruszki, które mają szersze biodra i węższe ramiona, idealne będą kurtki damskie, które mają bogato zdobione góry, np. duże kołnierze, szersze rękawy, czy naszywane aplikacje. Osobom o sylwetce jabłka, charakteryzującej się dużym biustem oraz okrągłym brzuszkiem, poleca się kurtki z pionowym zamkiem, oraz te, które mają mocno zarysowaną talię. Dla kobiet, które mają sylwetkę klepsydry, czyli równe proporcje w biodrach i klatce piersiowej z wyraźnie zaznaczoną talią, praktycznie każda kurtka będzie odpowiednia.

Dobry wybór kurtki damskiej – podsumowanie

Wybierając kurtkę damską, powinniśmy przede wszystkim kierować się swoim gustem oraz zasobnością portfela. Nie możemy jednak zapominać o tym, że nawet najdroższa kurtka nie będzie wyglądać dobrze, jeżeli nie będzie odpowiednia do naszej figury. Dlatego też, jeżeli chcemy prezentować się atrakcyjnie, warto przemyśleć jaki fason kurtki damskiej wybrać.

Oczywiście, wyżej wymienione zasady to jedynie wskazówki, które mogą pomoc w wyborze odpowiedniej kurtki. Pamiętajmy, że to my sami jesteśmy najlepszymi stylistami i to my decydujemy, co nam się podoba, a co nie. Dlatego też, jeżeli zdecydujemy się na zakup kurtki damskiej, powinniśmy przede wszystkim czuć się w niej dobrze.