Jak sobie poradzić z opadającą powieką?

Opadające powieki mogą być spowodowane przez wiele zaburzeń medycznych, ale najczęstszą przyczyną jest stopniowy proces starzenia się. Z wiekiem nasza skóra staje się mniej elastyczna, a mięśnie, które utrzymują powieki w górze, słabną. Opadanie może być również spowodowane przez choroby tarczycy, boreliozę, porażenie Bella lub blepharitis (zapalenie powieki). W przypadku wielu z tych schorzeń, leczenie prawdopodobnie nie będzie całkowicie skuteczne w odwróceniu opadania. Jednak dla osób z ptozą (opadaniem) związaną z wiekiem, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby wyglądać bardziej czujnie.

 

Dobrym sposobem na rozpoczęcie jest stosowanie kremu nawilżającego. Skóra traci elastyczność wraz z wiekiem, co może powodować jej zwiotczenie i wygląd bardziej wiotki niż kiedyś. Zastosowanie kremu nawilżającego przed nałożeniem makijażu pomoże Twojej skórze wyglądać na gładszą i jędrniejszą. Powinnaś również regularnie czyścić brwi i wyrywać zabłąkane włoski, gdy stają się widoczne – dzięki temu Twoje oczy będą wyglądały na większe i bardziej otwarte.

 

Jeśli opadanie jest związane z chorobą podstawową lub próbowałaś bezskutecznie stosować krem nawilżający i pielęgnację brwi, masz do dyspozycji inne możliwości. Operacja powiek (blepharoplastyka) polega na przycięciu nadmiaru skóry. Więcej artykułów na temat urody znajdziesz na stronie https://minimish.pl/ .