Jak zrobić makijaż brokatowy? 

Jeśli szukasz nowego sposobu na urozmaicenie swojej rutyny urodowej, oto kilka zabawnych sposobów, w jakie możesz wykorzystać brokat w makijażu. Jeśli szukasz więcej porad, to wejdź na creastyle.pl.

Brokatowy makijaż możesz wykorzystać do stworzenia naprawdę wyjątkowych pędzli do makijażu. Na przykład, pomaluj pędzel brokatowym klejem lub farbą do tkanin i pozwól mu całkowicie wyschnąć, zanim użyjesz go do wykonania kolejnego makijażu oczu. Błyszczące drobinki będą doskonale wychwytywać światło i dodadzą Twojemu makijażowi odrobinę blasku!

Makijaż z brokatem to jeden z najpopularniejszych trendów na Instagramie. To prosty sposób, aby wyróżnić swój wygląd i nadać mu odświętny charakter, ale jego wykonanie może być trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Makijażystki i blogerki kosmetyczne mają swoje własne sztuczki, jak wykonać makijaż brokatowy, ale jeśli nigdy wcześniej nie próbowałaś, może to być nieco przerażające.

Oto kilka wskazówek, jak zacząć przygodę z makijażem brokatowym:

  • Brokat jest kłopotliwy. Przygotuj ręczniki papierowe lub chusteczki do makijażu, aby móc posprzątać wszelkie zabrudzenia zaraz po nałożeniu produktu.
  • Brokat może być drogi. Prawdopodobnie będziesz chciała kupić wysokiej jakości markę w specjalistycznym sklepie lub w sklepie internetowym – nie używaj brokatu ze sklepu za dolara, chyba że chcesz, aby Twój wygląd został zrujnowany przez kawałki odpadające z twarzy! Niektóre marki sprzedają nawet klej w pędzelku, który pomaga utrzymać produkt na swoim miejscu przez całą noc.
  • Rozświetlacz będzie Ci potrzebny, jeśli masz ciemny odcień skóry. Jeśli Twoja skóra jest ciemniejsza niż średnio opalona lub brązowa, istnieje prawdopodobieństwo, że brokat będzie wyglądał jak iskierki na skórze, a nie jak prawdziwy brokat. Aby nadać lekkości kolorowi podstawowemu, użyj pudrowego rozświetlacza z połyskiem na kości policzkowe.