Ubierać się modnie – co to właściwie oznacza?

Modne ubieranie się to pojęcie subiektywne. Oznacza różne rzeczy dla różnych osób. Definicja mody to „dominujący styl lub sposób ubierania się, zwłaszcza w danym okresie”. Moda ciągle się zmienia i ewoluuje, więc trudno jest dokładnie określić, co to znaczy ubierać się modnie.

Możemy jednak przyjrzeć się kilku podstawowym krokom. Istnieją pewne uniwersalne zasady, które odnoszą się do wszystkich stylów mody i ubierania się, niezależnie od tego, czy są one high-end lub low-end, casual lub formalne. Oto kilka wskazówek, jak ubierać się modnie:

Miej poczucie stylu

Niektórzy ludzie mają wrodzone poczucie stylu, podczas gdy inni potrzebują pomocy. Dobrym sposobem na rozpoczęcie jest określenie, które style działają dla Ciebie osobiście, a które nie. Możesz również określić, jaką masz osobowość, aby móc dopasować ubrania do swojego typu osobowości (np. sportowy lub konserwatywny). Dużą pomocą w zakresie poczucia stylu są światowe marki jak Guess, które wypuszczając swoje znamienite kolekcje, podpowiadają każdemu z nas, co jest modne i wykonane właśnie z poczuciem stylu.

Rozważ kolor

Kolor jest szczególnie ważny, jeśli chodzi o modne ubieranie się, ponieważ może drastycznie zmienić nastrój stroju (czarny/biały/szary = poważny; niebieski/żółty/czerwony = radosny). Nie musisz mieć szafy pełnej kolorowych ubrań, aby mieć kolor w swoim życiu – po dodaniu kilku jasnych elementów, reszta pójdzie naturalnie. Należy pamiętać, że jasne kolory są bardziej młodzieńcze i mają tendencję do sprawiania, że wyglądasz młodziej, podczas gdy ciemniejsze kolory sprawiają, że wyglądasz starzej. 

Weź pod uwagę swój kształt ciała 

Sposób, w jaki ubranie wygląda na tobie, jest równie ważny jak samo ubranie. Problem z szafami większości ludzi jest to, że mają tak wiele ubrań, ale żaden z nich naprawdę nie wygląda dobrze na nich. Dzieje się tak dlatego, że nie biorą pod uwagę swojego kształtu ciała podczas zakupów nowych ubrań.