Jaki nawilżacz powietrza kupić?

Nawilżacz powietrza to przydatne urządzenie! Doskonale sprawdza się przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, kiedy pracujące kaloryfery nadmiernie wysuszają powietrze. Nawilżacz przywraca odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniach, co korzystnie wpływa na samopoczucie domowników. Jaki nawilżacz warto kupić?

Dobry nawilżacza powietrza, czyli jaki?

Pierwszym ważnym parametrem, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze nawilżacza powietrza, jest wydajność (oznacza, ile pary wodnej trafia do powietrza w ciągu jednej godziny pracy urządzenia). Parametr należy dostosować do wielkości pomieszczenia. Zaleca się, aby stosunek między powierzchnią a wydajnością wynosił min. 70 ml/h na 10 m2. 

Druga ważna kwestia to pojemność zbiornika na wodę. Wodę najlepiej wymieniać codziennie, dlatego nie warto inwestować w urządzenie o dużej pojemności. Optymalnym rozwiązaniem jest model mieszczący około 3 l płynu (przy wydajności 300 ml/h).

Inne ważne parametry nawilżacza powietrza to:

  • głośność – najlepszym rozwiązaniem jest <35dB,
  • dodatkowe funkcje – np. pilot do zdalnego sterowania, funkcja jonizacji powietrza, możliwość ustalenia stałej wilgotności, czujnik poziomu wody, termometr, regulacja siły parowania.

Nawilżacz z olejkami eterycznymi – dlaczego warto?

Ciekawym rozwiązaniem jest nawilżacz współpracujący z olejkami eterycznymi. Aromaterapia to sprawdzony sposób na relaks i odpoczynek w domowym zaciszu. Przyjemny zapach unoszący się w powietrzu odpręża, dodaje energii do działania, doskonale odstresowuje i poprawia jakość snu. Olejek z drzewa herbacianego koi nerwy, lawendowy pomaga w walce z bezsennością, eukaliptusowy poleca się przy przeziębieniu, natomiast miętowy skutecznie łagodzi migrenowe bóle głowy. 

Szeroki wybór nawilżaczy z olejkami znajdziesz na stronie https://sternhoff.pl/. Propozycją sklepu Sternhoff są modele o różnych pojemnościach i wydajnościach. Urządzenia wyposażono w dodatkowe funkcje, takie jak możliwość zdalnego sterowania czy regulacja natężenia mgiełki. Sprawdź pełną ofertę!