Kwiaty doniczkowe

Każdy dom ożywia się poprzez dodanie do wystroju kwiatów. Najtrwalsze i najbardziej cieszące oko to te doniczkowe, gdzie dodatkowym atutem są dostosowane do wystroju donice. Wśród mnóstwa kwiatów można wybrać z powodzeniem takie, które pasują do naszego wnętrza.

Kwiaty jako dodatkowy element wystroju

Modne i ozdobne kwiaty donicowe świetnie sprawdzają się jako dodatek do pomieszczeń. Storczyki pasują do eleganckich wnętrz, potrzebują jasności więc najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach dużych z dostępem do słońca. Swoim urokiem przyciągają wzrok, a ich przezroczyste donice przez które widać korzenie są nowoczesnym dopełnieniem klasy jaką reprezentują. Gerbery jako mniejsza odmiana słoneczników, pozawalają wkomponować się w wnętrza pokojów i salonów z dużą przestrzenią. Ich intensywne kolory poprawią humor domownikom i ożywią pomieszczenia. Należy zwrócić uwagę na kwitnące kaktusy, uważane za kwiaty mało wymagające ale nadające wnętrzu starodawnej aury. Te ciekawe rośliny mogą przetrwać bez wody długi czas, więc doskonale nadają się dla osób zapominalskich.

Kwiaty doniczkowe na zewnątrz

Do posadzenia i udekorowania przestrzeni wokół domu idealnie nadają się pelargonie. Od lat cenione za swoją urodę pozwalają na sadzenie także na balkonach. Dodatkowo pięknie pachną od nut kwiatowych, poprzez nuty owocowe a nawet kończąc na czekoladowych. Potrzebują dużo światła, rosnąc nawet na nasłonecznionych przestrzeniach. Kolejną propozycją jest niecierpek, który został zapomniany przez ostatnie lata. Ta niezwykle wielokolorowa roślina, nadająca się do uprawy w donicach, świetnie znosi stanowiska słoneczne i jest mało wymagająca. Ozdobi z powodzeniem każdy balkon, taras czy ogródek. Podpora do kwiatów