Jak działa system alarmowy w inteligentnym domu?

Włamania i kradzieże to fakt. Tylko w 2021 roku doszło w Polsce do niemal 72 tysięcy  wtargnięć do domów. Każdy właściciel nieruchomości powinien zainwestować w nowoczesne, zaawansowane technologicznie rozwiązania, które zabezpieczą jego mienie. Skuteczną ochroną przed włamaniem jest system alarmowy będący częścią inteligentnego domu.

Czym jest inteligentny dom?

Technologie smart cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zaczęliśmy dostrzegać w nich duży potencjał – nie tylko ekologiczny i funkcjonalny, ale również związany z bezpieczeństwem domu. 

Tylko czym tak właściwie jest inteligentny dom? W dużym uproszczeniu jest to budynek wyposażony w innowacyjne technologie, które umożliwiają komfortowe i sprawne zarządzanie wybranymi urządzeniami i instalacyjnymi w domu. Pracą konkretnych elementów można sterować zdalnie, nie przebywając w domu. 

Monitoring i system alarmowy w inteligentnym domu – jak to działa?

System alarmowy smart składa się z rozmaitych czujników wewnętrznych i zewnętrznych:

  • czujnik ruchu, który wykrywa potencjalnych włamywaczy,
  • czujnik zbicia szyby, który alarmuje o próbie wtargnięcia do domu przez rozbite okno,
  • kontaktrony w drzwiach i oknach, które informują o ich wyważeniu.

Inteligentny system alarmowy można wyposażyć w czujniki zalania i pożaru. W przypadku zalania system automatycznie wyłączy wodę, a w momencie pożaru błyskawicznie poinformuje domowników o tym, że coś złego dzieje się w domu. 

Dla największego bezpieczeństwa warto zamontować również czujniki badające ilość tlenku węgla, gazu ziemnego czy chloroforu, a także uzupełnić system o monitoring.

System alarmowy smart wysyła powiadomienia o wszystkich potencjalnych zagrożeniach na dedykowaną aplikację zainstalowaną w smartfonie. Całym systemem możemy sterować z poziomu estetycznego panelu automatyki domowej.

Warto zainwestować w inteligentny system alarmowy! Specjaliści z LukSystem są zgodni w tym, że instalacja alarmowa smart to najlepsza ochrona przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami – nie tylko przed włamywaczami, ale także przed pożarem czy zalaniem. Więcej o montażu systemów alarmowych przeczytasz na stronie https://www.luksystem.pl/inteligentny-dom-old/monitoring-i-instalacje-alarmowe/.