Kiedy powstał łuk i w jaki sposób produkowany jest współcześnie?

Łuk i strzały zostały opracowane w Mezopotamii około 3500 p.n.e. do 3000 p.n.e. Najwcześniejsze łuki były wykonywane z jednego kawałka drewna, który był kształtowany w łuk i wzmacniany ścięgnami i klejem. W późniejszym okresie łuk był wykonywany z drewna klejonego warstwowo. 

 

Łuk i strzały zrewolucjonizowały działania wojenne, ponieważ dały żołnierzom bezprecedensową mobilność na polu bitwy, pozwalając im strzelać do wrogów podczas ucieczki lub ukrywania się za ścianami, lub innymi barierami, których mogli użyć jako osłony.

Współczesne łucznictwo

 

Współczesne łucznictwo różni się od tradycyjnego na kilka sposobów. Na początek jest znacznie bardziej dostępne. Nie jest Ci potrzebny specjalistyczny łuk, aby uprawiać ten sport. Możesz używać każdego rodzaju łuku, o ile jest on zgodny z zasadami bezpieczeństwa.

Tradycja w nowoczesnym wydaniu

 

Najlepsze łuki dla początkujących to te wykonane z włókna węglowego, ponieważ są lekkie, łatwe w użyciu i bardzo trwałe. Łuki te są znacznie potężniejsze niż tradycyjne łuki rekuracyjne używane przez wcześniejsze pokolenia myśliwych.

 

Nowoczesny łuk wykonany jest z materiałów kompozytowych, takich jak włókno szklane i włókno węglowe, zamiast drewna lub innych naturalnych materiałów, takich jak róg i ścięgno. Nowoczesne strzały wykonane są z aluminium lub tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym zamiast bambusa, lub drewnianych trzonów owiniętych skórą zwierzęcą.