Od jakich ćwiczeń zacząć przygodę ze sportem?

Kiedy zaczynasz nową aktywność fizyczną, to najlepiej, aby złagodzić do rzeczy. Wypróbowanie nowych zajęć fitness lub uczenie się nowego sportu może być zastraszające, a kontuzja od razu może ustawić cię z powrotem w swoich celach fitness. Najlepszym sposobem na uniknięcie kontuzji w początkowych fazach każdej nowej aktywności jest zbudowanie odpowiednich podstaw dla zdrowia i dobrego samopoczucia przez całe życie.

 

Wszystkie ćwiczenia mają swoje miejsce w aktywnym stylu życia. Jeśli przygotowujesz się do wypróbowania nowego sportu, będziesz chciał skupić się na budowaniu wytrzymałości i siły swojego ciała. Oto kilka ćwiczeń, które pomogą przygotować Twój umysł i ciało do jakiejkolwiek aktywności, którą wybierzesz:

 

Trening sercowo-naczyniowy jest jednym z najważniejszych aspektów rutyny fitness, więc warto podzielić tę sekcję na dwie części: chodzenie i bieganie. Jeśli zaczynasz od zera, chodzenie jest łatwiejszym sposobem na rozpoczęcie ruchu niż bieganie. Daje ci czas na zbudowanie wytrzymałości, tak że w końcu możesz być w stanie biegać bez większego wysiłku. Przez pierwsze kilka tygodni swojej rutyny treningowej spaceruj przez co najmniej trzydzieści minut trzy razy w tygodniu. Stopniowo będziesz dodawać więcej czasu w miarę budowania swojej wytrzymałości.

 

Następnym krokiem jest wprowadzenie joggingu lub biegania do swojej rutyny treningowej. Zacznij od bardzo krótkich dystansów – 5km. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://menties.pl/ ,