Prowadzenie księgowości

Zakładanie działalności gospodarczej w Polsce to naprawdę trudne wyzwanie ze względu na skomplikowanie systemu podatkowego. Wielu przedsiębiorców zastanawia się też nad strukturą tzw. Nowego Ładu, czyli nowego prawa podatkowego, które zacznie obowiązywać z dużym prawdopodobieństwem od 2022 roku. Czy księgowość Jelenia Góra zdąży się do tego czasu dopasować do nowych wytycznych i co się w ogóle zmieni?

Tak naprawdę Nowy Ład wprowadza dodatkowe opodatkowanie, czyli nieodliczalną już składkę zdrowotną, a w zamian proponuje kwotę wolną od podatku w wysokości 30 000 złotych, chociaż jeszcze nie ma finalnych ustaleń. Doradcy podatkowi w całym kraju zaznaczają, że tak olbrzymie zmiany należy odłożyć w czasie, ale widać, że brakuje woli politycznej, aby posłuchać specjalistów. Nowy Ład likwiduje w praktyce podatek liniowy, dotychczas budujący polską klasę średnią. Księgowość Jelenia Góra odpowiada naturalnie za to, żeby dotychczasowy klienci otrzymali pełną informację o tym, co się zmieni i na co warto się przygotować. Właściciele wielu firm muszą już w tym momencie podejmować skomplikowane decyzje optymalizacyjne, albo po prostu zamykać biznesy w kraju i przenosić się za granicę, gdzie system podatkowy charakteryzuje się większą czytelnością.

Niestety prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce bez dobrej księgowości nie jest możliwe ze względu na ogrom przepisów do uwzględnienia. Do tego dobra księgowość Jelenia Góra uczestniczy w kontrolach, porządkuje dokumentację i uprzedza przedsiębiorcę o konsekwencjach pewnych działań optymalizacyjnych, dotyczących ograniczenia podatków.