Rury preizolowane – pomoc w wyborze

Rury preizolowane posiadają dodatkową, fabrycznie wykonaną warstwę izolacji termicznej. Dzięki jej obecności, rury gwarantują minimalne straty ciepła w trakcie jego transportu, niezależnie od przyczyn ich wystąpienia. Dotyczy to także poważnych awarii ciepłowniczych, w wyniku których zwykła instalacja całkowicie utraciłaby przechowywane ciepło. 

Polecany rury preizolowane 

Z uwagi na ich wyjątkowe zastosowanie, rury preizolowane wykonywane są z wysokiej klasy materiałów. Popularnym materiałem jest PEX, czyli polietylen usieciowany. Odznacza się żywotnością oraz dużą wytrzymałością. Jest ponadto elastyczny oraz łatwy w montażu i użytkowaniu. Pozwala obniżyć straty ciepła nawet do 50 procent. Znajdziesz także rury z płaszczami stalowymi, 

W zależności od przeznaczenia (użytkowanie przemysłowe, domowe, komercyjne) warto wybierać rury o określonej grubości warstw izolujących oraz wykonane z konkretnych gatunków materiałów i mieszanek stali. Szeroki wybór rur preizolacyjnych znajdziesz w ofercie polskiego producenta: https://termotech.info.pl/pl/opis-techniczny/termotech-stal.

Struktura rur preizolowanych 

Typowa rura preizolowana składa się z kilku osobnych warstw. Pierwszą jest rura przemysłowa, odpowiedzialna za transportowanie medium. Kolejną warstwę tworzy rura osłonowa, która oddziela warstwę przemysłową od izolacji. Zewnętrzna warstwa to izolacja właściwa, której rodzaj i grubość zależy od konkretnego przeznaczenia rury oraz miejsca, w którym zostanie zamontowana. Im bardziej wymagające będzie środowisku, tym grubsze będą ścianki rur.