Zakup rowerka dla dziecka

Jeśli chcemy kupić rowerek dla naszego dziecka, to powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wiek. Rowerki dla najmłodszych dzieci są zazwyczaj lekkie i mają kółka o średnicy 12-16 cali. Natomiast rowerki dla starszych dzieci mają kółka o średnicy 20-24 cali. Kolejną ważną rzeczą jest to, aby rowerek miał odpowiednio wyprofilowane siodło i kierownicę. Dzięki temu będzie się on dobrze trzymał i był wygodny dla dziecka. Pamiętajmy też, aby kupić rowerek z hamulcami, które są łatwe w obsłudze. Jeśli chodzi o kolor rowerka, to warto postawić na jeden z tych bardziej kontrastowych, aby dziecko było widoczne na drodze.

Rowerki biegowe są idealne dla dzieci, które lubią się poruszać. Dzięki nim mogą one ćwiczyć swoją koordynację i równowagę. Rowerki tego typu maja kółka o średnicy 16-20 cali. Natomiast rowerki górskie służą przede wszystkim do jazdy po bezdrożach. Posiadają one przednie i tylne amortyzatory, a także bardziej agresywne opony. Rowerki górskie są więc bardziej wytrzymałe i mogą być używane przez dzieci w wieku od lat pięciu. Rowerki trójkołowe pompowane koła. Służą one przede wszystkim do jazdy po płaskich powierzchniach. Natomiast rowerki turystyczne są idealne dla dzieci, które lubią się przemieszczać. Posiadają one bowiem odpowiednie bagażniki i błotniki, a także lepsze amortyzatory.

Decydując się na zakup rowerka dla naszego dziecka, warto zwrócić uwagę na jakość i wytrzymałość materiałów, z których jest on wykonany. Rowerek powinien być lekki i stabilny. Nie może też posiadać ostrych krawędzi, które mogłyby zranić dziecko. Pamiętajmy też o tym, aby regularnie sprawdzać stan rowerka i naprawiać ewentualne usterki. W ten sposób będziemy mieli pewność, że nasze dziecko będzie bezpiecznie jeździć rowerem.