Czym są zloty motocyklowe?

Zlot motocyklowy to swego rodzaju festiwal, odbywający się zazwyczaj w weekend. Zloty przyciągają tysiące motocyklistów i odbywają się w różnych miastach w całym kraju. Wiele grup, które organizują zloty to organizacje non-profit, z których dochód pomaga finansować ich cele charytatywne.

 

Zloty różnią się wielkością, ale na ogół są dwa do trzech wydarzeń dzieje się w danym czasie w ciągu weekendu. Rajdy motocyklowe odbywają się prawie przez cały rok, od lutego do listopada. Większe zloty, takie jak ten organizowany przez Rolling Thunder w Waszyngtonie, skupiają dziesiątki tysięcy motocyklistów i kilka scen, na których wykonawcy z różnych gatunków spotykają się, aby grać muzykę. Inne, mniejsze zloty mogą oferować takie atrakcje jak pokazy rowerowe i wyścigi motocykli dirtowych, a nie muzykę na żywo.

 

Sezon rajdowy rozpoczyna się od Daytona Bike Week na początku marca i trwa do Sturgis Bike Rally we wrześniu w Południowej Dakocie. Największy rajd roku ma miejsce pod koniec października, kiedy to ponad pół miliona rowerzystów uczestniczy w Vets in Virginia Beach, Virginia. Podczas pozostałej części sezonu, około 100 mniejszych rajdów rozsianych jest po całym kraju. Niektóre stany, w których odbywają się popularne zloty to Teksas, Floryda, Kalifornia, Waszyngton, Utah i Nevada. Szukaj również zlotów motocyklowych podczas rejsów do Meksyku i Kanady. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://onetrace.pl/ .