Jak zaaranżować wnętrze mieszkania w drewnie?

Płytki z efektem drewna to świetny wybór do dekoracji każdego wnętrza. Cieszą się popularnością wśród właścicieli domów i projektantów wnętrz, ponieważ doskonale łączą nowoczesność i tradycjonalizm. Ponadto płytki drewnopodobne są łatwe w montażu, więc możesz spróbować sam! Jeśli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo stosować płytki z efektem drewna, przeczytaj uważnie ten artykuł!

Płytki z efektem drewna są niezwykle uniwersalne, dlatego można je stosować w każdym pomieszczeniu: w kuchni, salonie, łazience lub sypialni. Jeśli chcesz stworzyć przytulną atmosferę w swoim domu, to drewniane podłogi są dokładnie tym, czego potrzebujesz! Można je wykonać samodzielnie lub kupić w sklepie. Najważniejsze jest to, aby te elementy dekoracyjne pasowały do stylu i wystroju Twojego mieszkania.

Pierwszą rzeczą, która przyciąga uwagę podczas dekorowania wnętrza płytkami drewnopodobnymi jest ich wzór – może to być absolutnie każdy wzór, który pasuje do Twojego gustu i preferencji! Niektórzy preferują klasyczne wzory, takie jak kwadraty czy prostokąty, inni zaś wolą bardziej nowoczesne, takie jak sześciokąty czy trójkąty. Wszystko zależy od osobistych preferencji!

Płytki drewnopodobne w efekcie dębu

Materiał ten wygląda jak deski dębowe, ale jest wykonany z tworzywa sztucznego lub materiałów ceramicznych. Ma pewne cechy, które pozwalają odróżnić go od prawdziwego drewna: powierzchnia jest gładka i płaska (nie falista), nie ma na niej sęków (są pomalowane), nie ma pęknięć między deskami (są pomalowane). Pomimo tych wad płytki z efektem dębu wyglądają imponująco dzięki jasnym tonacjom kolorystycznym, które dają poczucie ciepła i komfortu w każdym wnętrzu. Płytki z efektem dębu nadają się do kuchni i łazienek, w których często może występować wilgoć; świetnie wyglądają również w salonach, gdzie wilgoć jest niewielka, ale jest jej dużo.