Jak stworzyć ergonomiczną przestrzeń w naszej domowej kuchni?

W kuchni spędzamy bardzo dużo czasu. To tam przygotowujemy posiłki, tam spożywamy posiłki i tam spotykamy się towarzysko z przyjaciółmi i rodziną. Dlatego tak ważne jest, aby upewnić się, że Twoja kuchnia jest wygodna i funkcjonalna. Ergonomiczna przestrzeń może pomóc Ci uniknąć bólu pleców, szyi, napięcia mięśni i innych problemów zdrowotnych. Oto kilka wskazówek, jak uczynić swoją kuchnię bardziej ergonomiczną:

Prawidłowo umieszczone meble

Najważniejszym meblem w kuchni jest stół. Upewnij się, że jest on dopasowany do Twojego wzrostu (około 30-34 cali wysokości) i pozwala Ci wygodnie przy nim siedzieć, bez nadmiernego pochylania się do przodu lub do tyłu, czy też siadania za bardzo do tyłu. Upewnij się również, że w pobliżu nie ma żadnych przeszkód, takich jak szafki, które zmuszałyby Cię do pochylania się do przodu podczas pracy nad czymś przy stole.

Wyspa – idealne rozwiązanie do ergonomicznej kuchni

Wyspy kuchenne to świetny sposób na stworzenie ergonomicznej przestrzeni w domowej kuchni. Pełni ona przedłużenie kuchni i zapewnia obszar, na którym można pracować stojąc, a nie siedząc przy blacie – choć i w tym przypadku jest to możliwe, dostawiając do tego odpowiednie krzesła jak https://dkwadrat.pl/stolki-do-wyspy. Jest to również doskonałe miejsce do przechowywania urządzeń i naczyń kuchennych, zwalniając miejsce na blatach.

Prawidłowo umieszczone urządzenia i narzędzia

Urządzenia takie jak kuchenki, piekarniki i mikrofalówki powinny być umieszczone tak, aby nie zmuszały do przyjmowania niewygodnych pozycji podczas korzystania z nich (palniki kuchenki powinny znajdować się przed Tobą). Narzędzia takie jak noże powinny być trzymane z dala od dzieci, ale na tyle blisko, aby pod ręką na wypadek, gdyby trzeba było ich użyć. Przechowuj wszystkie przedmioty poza zasięgiem dzieci i upewnij się, że kabel zasilający każdego urządzenia jest wystarczająco długi, aby nie zmuszał Cię do poruszania się podczas korzystania z niego.