Jak się przygotować do spotkania przyszłych teściów?

Pierwszym i najważniejszym krokiem w przygotowaniu się do spotkania z przyszłymi teściami jest pokonanie strachu przed ich dezaprobatą. To nie jest łatwe – strach przed dezaprobatą jest jednym z najgłębiej zakorzenionych lęków, jakie mamy. Masz zamiar spędzić dużo czasu z tymi ludźmi, i nie chcesz być postrzegany jako nieudany, jeśli nie lubią cię. Ale jeśli pozwolisz, aby ten strach powstrzymał cię przed spotkaniem z nimi, będziesz tylko przedłużać nieuniknione. Jeśli jest to jakakolwiek pociecha, prawie każdy czuje się nerwowo przed spotkaniem z rodziną swojego partnera po raz pierwszy. To normalne!

 

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić niepokój. Pierwszą rzeczą jest pamiętanie, że twoi przyszli teściowie nie mogą się doczekać spotkania z tobą tak samo, jak ty nie możesz się doczekać spotkania z nimi (jeśli nie bardziej). Twój partner spędził dużo czasu na rozmowach o tobie, a ponieważ kochają twojego partnera, prawdopodobnie będą też kochać ciebie. Chcą tego związku tak samo jak ty.

 

Możesz rozważyć wyjście poza swój sposób, aby zrobić dobre wrażenie – bądź wyjątkowo miły i pomocny podczas interakcji z nimi i ich przyjaciółmi, zaoferuj pomoc w obowiązkach lub sprawunkach wokół ich domu, itp. Tylko trzymaj się z dala od wszystkiego, co mogłoby zawstydzić zarówno Ciebie, jak i ich. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://twojmoment.pl/ .