Nieodwzajemnione uczucie – jak sobie poradzić?

Kiedy jesteś w związku z kimś, kto nie kocha cię z wzajemnościś, może to być niezwykle trudne do poradzenia sobie. Bycie odrzuconym przez kogoś, kogo naprawdę lubisz, może być bardzo bolesnym i dezorientującym doświadczeniem. Oto kilka wskazówek dotyczących radzenia sobie z takimi sytuacjami:

 

-Zaakceptowanie sytuacji jest pierwszym krokiem do tego, by móc ruszyć dalej. Jeśli twój partner nie chce cię z powrotem, to nie zmieni się tylko dlatego, że ty tego chcesz. Nigdy nie wygrasz w tej sytuacji – jeśli odrzucą twoje zaloty, pomyślą, że jesteś czepliwy i potrzebujący; jeśli nie, poczują się, jakby oszukiwali swojego prawdziwego partnera. Możesz mieć pokusę, by próbować tak długo, aż zerwą z tobą, ale to nie jest dobre rozwiązanie — nie popychaj ich do zerwania z tobą tylko dlatego, że nie chcesz zaakceptować rzeczywistości.

 

-Pamiętaj, że każdy związek ma wzloty i upadki. Jeśli twój obecny związek był zły przez jakiś czas, może to jest dla najlepszych, że rzeczy nie działają. Być może w przeszłości mieliście razem dobre chwile, ale to nie znaczy, że od tej pory wszystko jest skazane na niepowodzenie. Ludzie się zmieniają, uczucia się zmieniają – może to, co nie działało wcześniej, zacznie działać ponownie w przyszłości.

Więcej artykułów na temat relacji znajdziesz na stronie https://bravenetic.pl/ .