Jak uniknąć trądziku hormonalnego?

Trądzik hormonalny, czyli trądzik pospolity, jest najczęstszą formą trądziku, dotykającą do 85% osób w wieku od 11 do 30 lat. Polega on na powiększeniu gruczołów łojowych i zwiększeniu produkcji sebum w obrębie skóry, co może prowadzić do zablokowania porów i rozwoju bakterii. Trądzik jest złożonym schorzeniem, ale istnieje wiele dostępnych metod leczenia, w tym opcje dostępne bez recepty, które mogą pomóc w zmniejszeniu zaczerwienienia i stanu zapalnego związanego z wypryskami.

 

Hormony odgrywają dużą rolę w powodowaniu trądziku hormonalnego. Twoje ciało przechodzi przez szereg wahań hormonalnych każdego dnia: podczas dojrzewania, menstruacji, ciąży i menopauzy. Zmiany te mogą powodować wzrost produkcji oleju, który zatyka pory i prowadzi do zaskórników i białych wągrów. Dbając o swoje ciało każdego dnia, możesz zmniejszyć ryzyko rozwoju trądziku.

 

Zdrowe nawyki żywieniowe są ważne dla zmniejszenia wybuchów trądziku. Po pierwsze, wyciąć śmieci, które zawierają wysoki poziom tłuszczów trans i tłuszczów nasyconych, takich jak smażone i fast food hamburgery. Unikaj przetworzonej żywności, takiej jak chipsy lub żywności, która zawiera rafinowane cukry, takie jak desery lub słodkie przekąski. Zamiast tego skup się na jedzeniu świeżych owoców, warzyw i chudych białek, takich jak pierś z kurczaka czy ryby. Więcej artykułów na podobne tematy znajdziesz na stronie https://beasmetics.pl/ .