Kosmetyki z retinolem — kiedy warto po nie sięgnąć?

Retinol, czyli witamina A w czystej postaci, jest często spotykanym składnikiem kosmetyków. Jego popularność jest związana z wyjątkowymi właściwościami, które są bardzo cenione w branży urodowej. Plusem jest też bez wątpienia szerokie zastosowanie. Sprawdź, kiedy i dlaczego warto zdecydować się na zakup kosmetyków z retinolem.

Terapia odmładzająca

Kosmetyki z retinolem w szczególności cieszą się popularnością wśród osób, którym zależy na zatrzymaniu procesów starzenia się skóry. Witamina A w czystej postaci sprawia bowiem, że naskórek zaczyna się łuszczyć, obumarłe komórki są zastępowane nowymi i w rezultacie dochodzi do regeneracji skóry. Ponadto mówiąc o kremach z retinolem od sesderma.pl, nie można nie wspomnieć o pobudzaniu produkcji kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za jędrność i młody wygląd skóry.

Przebarwienia

Retinol ma właściwości rozświetlające skórę, co może być szczególnie ważne dla osób zmagających się z problemem przebarwień hormonalnych bądź słonecznych. W tym przypadku nie należy jednak spodziewać się natychmiastowych efektów. Dopiero regularne stosowanie przez dłuższy czas kosmetyków z retinolem może spowodować znaczące zmniejszenie widoczności przebarwień. Takie działanie jest skutkiem m.in. złuszczania naskórka i redukcji melaniny.

Trądzik

Po kosmetyki z retinolem marki Sesderma mogą śmiało sięgnąć również osoby dotknięte różnymi odmianami trądziku. Złuszczenie naskórka pomaga w oczyszczeniu skóry z nadmiaru sebum i zanieczyszczeń, co może skutecznie zmniejszyć objawów problemów skórnych. Ponadto witamina A w czystej postaci dość dobrze radzi sobie z minimalizowaniem stanów zapalnych, które sprzyjają nasileniu się zmian trądzikowych. Wprowadzenie kosmetyków z retinolem warto jednak skonsultować uprzednio np. z dermatologiem.