Jak wymienić zamek w drzwiach?

Wymiana zamka może być szybkim przedsięwzięciem, które wymaga niewiele narzędzi i doświadczenia. Przed rozpoczęciem, poświęć kilka minut, aby zbadać drzwi i zamek – obserwować, jak wszystko zostało zainstalowane przed usunięciem, tak aby zrozumieć, jak to wszystko działa razem, i użyć tego wglądu do określenia, jak wymiana powinna być zainstalowana.

 

Na początek należy usunąć stare zamki, odkręcając je z boków ramy drzwi. Po ich usunięciu należy zwrócić uwagę na orientację otworów, które pozostawiają w swoim miejscu – będziesz musiał wiedzieć, gdzie one są, gdy będziesz próbował umieścić nowe śruby na miejscu. Następnie należy odkręcić wszystkie śruby mocujące zespół zamka na miejscu. Aby zapobiec uszkodzeniom, załóż rękawiczki i przytrzymaj śruby szczypcami podczas ich odkręcania – mogą być trudne do usunięcia bez obracania ich lub usuwania ich głów, a nie chcesz zrujnować wszystkich swoich wysiłków.

 

Usuń wszystkie śruby trzymające płytę zamka w miejscu, a następnie podnieś go od tyłu, uważając, aby nie stracić żadnych sprężyn lub innych małych elementów, które mogą wypaść podczas usuwania go. Zachowaj szczególną ostrożność, aby nie zgiąć zamka. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://dobredomowe.pl/ .