Jak często czyścić wentylator w łazience?

Wentylator łazienkowy powinien być czyszczony przynajmniej raz na trzy miesiące. Wentylator pobiera brudne powietrze z pomieszczenia, a następnie wydmuchuje je z powrotem na korytarz, aby świeże powietrze mogło wejść do środka. Brudne powietrze może roznosić bakterie po całym domu. Jeśli nie wyczyścisz wentylatora, zmniejszy on przepływ powietrza przez łazienkę, co jest dobre dla twojego rachunku za prąd, ale nie dla twojego zdrowia.

 

Czyszcząc wentylator łazienkowy, użyj wilgotnej szmatki do wytarcia wszystkich powierzchni, na których zebrał się kurz. Użyj łagodnego detergentu, aby usunąć wszelkie plamy. Należy również pamiętać o wytarciu wszelkich pajęczyn, które zebrały się na łopatkach wentylatora, ponieważ mogą one uniemożliwić prawidłowy przepływ powietrza, a także ugościć roztocza i inne zarazki.

 

Nie należy rozpylać środków chemicznych bezpośrednio na wentylator łazienkowy. Mogą one uszkodzić jego wewnętrzne części. Zamiast tego należy rozpylić je na szmatkę, a następnie użyć jej do wyczyszczenia łopatek i innych obszarów wentylatora.

 

Jeśli masz problem z dotarciem do niektórych części wentylatora łazienkowego, takich jak jego łopatki, możesz zwiększyć zasięg stołka umieszczając go na szczycie solidnego wiadra lub kosza na śmieci z otwartą górą. To będzie działać jako platforma rozszerzenia, więc można dostać się wystarczająco wysoko na nim, aby dotrzeć do wszystkiego, co trzeba oczyścić. Więcej podobnych atykułów znajdziesz na stronie https://dreamyhouse.pl/ .