O czym warto pamiętać przed wymianą dachu?

Wymiana dachu może być kosztownym przedsięwzięciem, ale nie jest to coś, w co należy się zagłębiać bez rozważenia za i przeciw. Niezależnie od tego, czy Twój dach wymaga nowych gontów, czy też całkowitego zerwania i ponownego pokrycia, istnieje szereg czynników, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o wymianie.

 

Po pierwsze i najważniejsze, będziesz chciał się upewnić, że masz wystarczająco dużo pieniędzy w swoim budżecie na ten projekt. Przeciętna wymiana dachu kosztuje od 15 000 do 60 000 złotych, w zależności od jego wielkości i rodzaju konstrukcji. Ta liczba nie obejmuje żadnych innych kosztów towarzyszących, takich jak naprawa pleśni lub wymiana rynien – będziesz chciał również skonsultować się z profesjonalnym specjalistą od naprawy rynien, aby wymienić wszystkie rynny, które potrzebują go w tym czasie. Jak również, jeśli twój dom jest nadal na gwarancji, trzeba będzie sprawdzić z producentem przed przystąpieniem do wymiany dachu (wiele z nich nie są objęte gwarancjami). Pomocnik może również pomóc w określeniu, czy naprawy mogą poczekać kilka miesięcy, aż zaoszczędzisz trochę więcej pieniędzy na projekt, czy też są one potrzebne natychmiast.

 

Będziesz również chciał ocenić, jaki rodzaj utrzymania Twój obecny dach miał przez lata. Jeśli gonty są mocno zużyte, to raczej należy jak najszybciej kupić nowy dach. Więcej artykułów na temat budowy znajdziesz na stronie https://budowaidom.pl/.