Kiedy warto wynająć mieszkanie?

Kiedy decydujesz się między wynajmem a kupnem domu, jest wiele czynników do rozważenia. Będziesz musiał pomyśleć o długoterminowych implikacjach finansowych, swoich planach na przyszłość, swoim obecnym stanie finansowym i nie tylko. Jeśli trudno Ci zdecydować, czy wynająć czy kupić dom, zacznij od zadania sobie pytania: jaka jest Twoja obecna sytuacja? 

 

Jeśli jesteś w związku z kimś, kto posiada dom (na przykład z mężem lub żoną), nie musisz się tak bardzo martwić o finansowe implikacje wynajmu lub kupna. W końcu, jeśli jeden z partnerów ma prawo własności do domu i może odliczyć odsetki od kredytu hipotecznego od swoich podatków, osoba ta będzie wnosić więcej pieniędzy na papierze niż gdyby płaciła czynsz za mieszkanie gdzie indziej. 

 

Jeśli jednak jesteś samotny lub nie jesteś w związku z kimś, kto jest właścicielem domu, sprawy stają się bardziej skomplikowane. Przy ustalaniu, czy lepiej będzie wynająć mieszkanie, czy je kupić, weź pod uwagę, ile będziesz wydawać rocznie na mieszkanie (miesięczny czynsz pomnożony przez 12), oprócz wszelkich innych wydatków, które pojawią się w związku z posiadaniem własnego lokum (na przykład: koszty utrzymania). Kiedy już wiesz, jakie to są liczby, rozważ co Ci się bardziej opłaci. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://propertylook.pl/ .