Nawilżenie skóry w domowy sposób

Nawilżanie skóry w domu to świetny sposób na zadbanie o swoją skórę. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że trzeba zachować równowagę między olejem i wodą na skórze. Jeśli poziom wody staje się zbyt niski, Twoja skóra może się wysuszyć, przez co będzie wyglądać matowo i czuć się szorstko. Jeśli masz skórę tłustą, utrzymywanie wysokiego poziomu oleju może spowodować trądzik lub zaskórniki, z którymi nie jest przyjemnie się zmagać.

 

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z obydwoma problemami jest stosowanie kremu nawilżającego lub toniku po każdym umyciu twarzy. Jeśli chcesz coś prostego i standardowego, istnieje wiele opcji w każdym sklepie, który przenosi kosmetyki. Możesz również spróbować zrobić własny krem nawilżający, mieszając jedną łyżkę wody z dwiema  łyżkami oleju (stosunek zmienia się w zależności od tego, jak tłusta jest Twoja skóra). Kilka kropli soku z cytryny w mieszance pomoże rozjaśnić Twoją cerę, zwalczając ciemne plamy i dodając jej wilgoci.

 

Nie ma nic złego w stosowaniu makijażu, aby skorygować wszelkie skazy na twarzy, jeśli tego potrzebujesz, ale ważniejsze jest, aby nie pozwolić im wymknąć się spod kontroli w pierwszej kolejności. Regularne nawilżanie sprawi, że zaskórniki i trądzik będą pod kontrolą, dzięki czemu Twoja skóra stanie się bardziej czysta i będzie wyglądać lepiej. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://bellaplace.pl/ .