Ciekawostki o Androidzie

Android, mobilny system operacyjny, który zasila około jednej trzeciej wszystkich telefonów sprzedawanych na świecie, został stworzony przez Google, firmę, która również zarabia miliardy na swojej wyszukiwarce i reklamie. 

 

Niektóre z technologii, które sprawiają, że Android jest tak innowacyjny, są zapożyczone z technologii wyszukiwarki i sposobów, w jakie serwuje ona wyniki internetowe na komputerach stacjonarnych. Na przykład, gdy wpiszesz zapytanie w polu wyszukiwania Google lub wypowiesz je w telefonie z Androidem za pomocą oprogramowania Google do rozpoznawania głosu, słowa, których używasz mogą być dopasowane do informacji w ponad bilionie stron internetowych. Ponieważ istnieje tak wiele możliwości tego, co można powiedzieć, proces ten zależy od złożonych systemów oprogramowania, które zawężają opcje i dostarczają użytkownikowi odpowiednie wyniki tak szybko, jak to możliwe.

 

Telefony z systemem Android oferują również „akcje głosowe”, które pozwalają użytkownikom wykonywać zadania poprzez wypowiadanie poleceń zamiast stukania w ikony na ekranie. Te działania głosowe są oparte na technologii opracowanej dla przeglądarki Chrome firmy Google i jej programu wyszukiwania na pulpicie. Ponieważ smartfony są zwykle wyposażone w wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, które zużywają dużo energii, inżynierowie Google musieli znaleźć sposób na oszczędzanie cennej baterii przy zachowaniu płynności i szybkości działania interfejsu. Wykorzystali niektóre z tych samych technik, które zastosowali w Gmailu (który jest tak wydajny w zarządzaniu dużymi skrzynkami odbiorczymi, że praktycznie sam się uruchamia) i w Dokumentach Google. Więcej o technologii znajdziesz na stronie https://supertechnology.pl/ .