Dekoracyjna ściana w małym salonie

W nawet niewielkim salonie można zadbać o dekorację, która wyróżni klasyczną przestrzeń. W tym celu można wykorzystać ścianę, dzięki czemu ozdoba nie zajmie wolnej przestrzeni, a całe wnętrze pozostanie optymalnie funkcjonalne. Jaki dekor na ścianie sprawdzi się najlepiej? Poznaj nasze propozycje. 

Tapeta na ścianę 

W tej najpopularniejszej wersji ozdobą ściany może być tapeta. Dzisiaj producenci oferują wręcz niezliczoną ilość rozmaitych kolorów i wzorów. Hitem wciąż są tapety z motywem kwiatowym, a w tej nowoczesnej odsłonie można zastosować tapetę 3D czy taką o wyróżniającej się strukturze. Warto stawiać na tapety, które można myć, dzięki czemu taki dekor przez długi czas pozostanie w świetnym stanie. 

Pamiętaj, aby tapeta w salonie królowała tylko na jednej, głównej ścianie. Dzięki temu nie będzie zbytnio tłumić całej przestrzeni. 

Naklejka na ścianę 

Jeśli nie masz czasu albo brak Ci umiejętności, aby samodzielnie położyć tapetę, zdecyduj się na dekor ściany w wygodnej postaci naklejki. Naklejki na ścianę najlepiej montować na gładkich powierzchniach. Do wyboru masz wiele różnych motywów ozdobnych, naklejki wybierasz, biorąc pod uwagę ich wielkość, kolor czy kształt. Ich ogromną zaletą jest to, że możesz je łatwo odkleić bez zniszczenia farby, kiedy tylko się znudzi, aby wykorzystać kolejny wzór. 

Płytki ścienne

Frontowa ściana, na której zamontujesz kino domowe, będzie naprawdę okazała, jeśli położysz na niej płyty ceramiczne albo płytki z kamienia naturalnego. Modne są płytki, które imitują naturalne deski drewniane oraz te, które przypominają surowy beton. W loftowych salonach doskonale sprawdzi się też stara cegła.