Kiedy warto użyć bibułki matujące?

Bibułki do skóry tłustej to świetny sposób na zmniejszenie błyszczenia i zatuszowanie porów. Robią to poprzez wchłanianie oleju na skórze, jak również wszelkich zanieczyszczeń, które mogą zatykać pory. 

 

Proces jest dość prosty. Bierzesz jeden arkusz bibuły i umieszczasz go nad twarzą, a następnie delikatnie wklepujesz go w miejsca, które chcesz zakryć. To będzie wchłonąć nadmiar oleju i zanieczyszczeń na skórze, dzięki czemu Twoja twarz wygląda czysto i świeżo bez konieczności zmywania makijażu. Ważne jest, aby pamiętać, że bibułki nie są alternatywnym sposobem mycia twarzy; są one przeznaczone do stosowania jako dodatek do regularnego mycia w celu zmniejszenia połysku w ciągu dnia.

 

Bibułki są szczególnie przydatne dla tych, którzy mają tłustą skórę, lub tych, którzy mieszkają w ciepłym klimacie o wysokim poziomie wilgotności oraz dla osób, które spociły się w makijażu, np. tańcząc na weselu. Jeśli nie mieszkasz w bardzo ciepłym klimacie, ale nadal doświadczasz dużo blasku na skórze w ciągu dnia, możesz rozważyć zakup bibułek do użytku osobistego. Dzieje się tak dlatego, że nadmiar oleju na twarzy może przyczyniać się do powstawania trądziku i zatykania porów nawet przy suchej pogodzie. Tak więc nawet jeśli zazwyczaj nie masz tłustej skóry, możesz nadal ich używać. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://travelglow.pl/ .